1. Pierwszy neon został wykonany w 1911 roku przez francuskiego chemika Georgesa Claude’a. Szybko zdobyły popularność do zastosowań biznesowych zarówno we Francji, jaki i Stanach Zjednoczonych.

2. Pierwszym przedsiębiorstwem, które użyło neonów, była firma produkująca samochody – Packard Car Company. Dwa znaki firmowe „Packard” kosztowały łącznie 24 000$!

3. Istnieje możliwość stworzenia ponad 150!różnych kolorów neonów.

4. Ogromną zaletą neonów jest to, że emitowane przez nie światło ma zdolność przechodzenia przez mgłę!Żadne inne światło tego nie potrafi.

5. Zdecydowana większość neonów jest wykonywana ręcznie. Wymaga to ogromnej precyzji– rury muszą być wyginane ostrożnie, w przeciwnym razie mogą pęknąć.

6. Rurki w neonach mogą być wyginane w dowolny kształt, jaki można sobie wyobrazić! Mogą przedstawiać dowolny kształt, obraz, znak – granicą jest tylko nasza wyobraźnia! Twoje marzenia można ożywić! już teraz sprawdź darmową wycenę TUTAJ.

7. Typowy neonowy znak może przetrwać ponad dziesięć lat, nawet w mocno nasłonecznionym miejscu. Nie musisz się martwić o wymianę tanich znaków, szyldów czy napisów co kilka miesięcy lub lat. Masz JEDEN zbudowany na wiele lat.

8. Najbardziej popularny na świecie jest napis „Open” (z ang. „otwarte”). Jest to podstawowy znak dla barów, klubów i restauracji na całym świecie.

9. Najstarsza neonowa reklama na świecie, która nadal funkcjonuje, znajduje się na szczycie domu towarowego w Pradze. Została zaprojektowana przez Chorwata. Artysta Bozidar Leiser w 1930 roku wykonał 8-metrowego białego łabędzia. Do dziś świeci on na budynku Bila Labut w stolicy Czech (możesz go zobaczyć TUTAJ).

Inspiracje:

municipalsigns.com/blogs/news/10-fun-facts-about-neon-signs

croatiaweek.com/worlds-oldest-neon-advert-made-by-croat